Welcome To The Jungle

Terminátor:

12. prosince 2006 v 16:49 |  Filmy:
Necítí bolest. Nemá strach. Je neporazitelný. Arnold Schwarzenegger v kultovní akční sci-fi.
Původní název: The Terminator
Žánr: Akční sci-fi Rok výroby: 1984
Scénář: James Cameron, Gale Anne Hurd, William Wisher
Režie: James Cameron
Arnold Schwarzenegger (Terminátor), Linda Hamilton (Sarah Connor), Michael Biehn (Kyle Reese), Earl Boen ( Dr. Silberman), Lence Henriksen (detektiv Vukovich).
Rok 2029. Z popela jaderné války povstaly inteligentní stroje a začaly vyhlazovat přeživší lidskou populaci. Rozhodující bitva však nebude vybojovaná v budoucnosti, ale v současnosti. Dnes večer… Dva muži jsou vysláni skrz čas, aby vyhledali jistou Sarah Connor, matku budoucího vůdce lidského odporu proti strojům. Jeden z nich má za úkol jí chránit, druhý zlikvidovat. Jeden z nich je člověk, druhý nezničitelný stroj - Terminátor...
Původní název: Terminator 2: Judgment Day
Terminátor 2: Den Zúčtování
Žánr: Akční sci-fi Rok výroby: 1991
Scénář: James Cameron, William Wisher
Režie: James Cameron
Arnold Schwarzenegger (Terminátor), Robert Patrick ( T- 1000), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Earl Boen (Dr. Silberman), Joe Morton (MilesBennettDyson)
Tři miliardy lidských životů zhasly 29.srpna 1997. Ti kteří přežili jaderný holocaust se museli postavit nové hrozbě - válce proti strojům. Lidstvo však nalezlo oporu v Johnu Connorovi, vůdcovi lidského odboje. Skynet se pokusil zlikvidovat Johna tím, že do roku 1984 vyslal Terminátora, aby zabil jeho matku - Sarah Connor. Druhý Terminátor zaútočil na Johna když byl ještě dítě. I tentokrát dokázalo lidstvo vyslat někoho na ochranu. Bylo jen otázkou času, kdo z nich nalezne Johna dříve...
Terminátor 2 plynně navázal tam, kde první Terminátor skončil. Spektakulární velkofilm s nejvyšším rozpočtem tehdejší doby (90 milionů dolarů) přivedl nazpět oba hrdiny z jedničky - režiséra Jamese Camerona a samozřejmě i Arnolda Schwarzeneggera. Ten se však tentokrát postavil na správnou stranu barikády. Jeho protivníkem se stává téměř nezničitelný T-1000 založený na bázi tekutého kovu. Nejúspěšnější film roku 1991, čtyři Oscaři a převrat v trikové technologii. A zřejmě nejlepší akční sci-fi všech dob.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 barta barta | E-mail | Web | 21. května 2008 v 19:18 | Reagovat

chci Tě!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama