Welcome To The Jungle

Listopad 2010

Solomon Burke

7. listopadu 2010 v 16:46 Hudba
Solomon Burke
Solomon Burke

Vlastním jménem Robert Peter Williams se narodil 21. 3. 1940 ve Philadelphii, kde vystupoval jako kazatel v gospelové rozhlasové show . Bohužel již není mezi námi zemřel 10.10. 2010. Byl americký zpěvák, textař a držitel ocenění Grammy Award. Jeho styl čerpal z gospelu, soulu, blues, ale i r&b a rocku, sám se tituloval jako král rocknrollu a soulu, nosil královské obleky a koncertoval na trůnu. Rozvíjel vlastní styl v době, kdy R&B a rock byly stále v počátcích.
Burke je autorem hitu Everybody Needs Somebody To Love, jeho song Cry To Me zazněl ve filmu Hříšný tanec. Jeho vrcholem byla 60. léta, ale v novém miléniu zažil revival kariéry. Od roku 2001 byl členem Rokenrolové síně slávy a v roce 2002 dostal Grammy v kategorii nejlepší bluesové album za desku Don't Give Up on Me, na které zpíval songy Boba Dylana, Briana Wilsona nebo Van Morrisona. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Solomon_Burke )
Triumfální koncert krále soulu v Basileji (2003), ČT 2 datum: 6.11.2010, začátek: 14:35. 
Autentický názor z webu: "Tak na tomhle pánovi jsem dokonale ujel. Určitě se i Vám stává, že do prvního taktu poznáte, že to je ono. Tady dokonce od prvního vzdechu. Na koncertním dvojalbu uvádí Burkeho: ´Dámy a pánové, Solomon Burke je soul a soul je Solomon Burke.´ Nic tak hudebně vzrušujícího jsem za dlouhá léta neslyšel. Jen škoda, že se tak těžko shání a přitom, jak mi řekli v prodejně, se moc dobře prodává. Už čtyři měsíce se mi nedaří vytáhnout tenhle kompakt z přehrávače, a pokud ano, tak jen proto, abych tam vložil jiný zase od Solomona Burkeho". (http://magazin.ceskenoviny.cz/tvprogram/index.php?detail=4888452) Ano tento koncert byl skvělý, Solomon Burke měl hlas, jak ho známe z dřívějších let. Má specifický hlas, se sametovými odstíny, pohladí duši. Zavzpomínal i na své přátele z branže. A vzdal jim poctu se zazněním písní např. od Otise Reddinga a dalších. Řekl, že dokud bude jeden z nich moci zpívat a vystupovat, tak to bude dělat. Zazněli zde pomalé písně, avšak král rock N´ soulu to ještě dokázal pořádně roztočit. Na tomto koncerte si zaspíval i Solomonův syn, jeden z 20 sourozenců. (Hollywood Rose)Bratři

5. listopadu 2010 v 15:46 Filmy:
Film Brothers, podle příběhu dánského filmu Brødre z roku 2004, je příběhem dvou bratrů. Jeden - americký voják (Tobey Maguire) zmizí kdesi v Afgánistánu a je považován za mrtvého. Jeho mladší bratr (Jake Gyllenhaal), který byl vždy brán za černou ovci rodiny se musí postarat o jeho ženu (Natalie Portman) a děti. Po čase k sobě najdou cestu a zamilují se do sebe. Zvrat nastává ve chvíli, kdy se je bratr nalezen živý a vrací se z Afgánistánu domů. Režisér Jim Sheridan se nám tímto remakem snaží přiblížit, jaký vliv může mít válka na lásku a na vztah mezi bratry. (Agoran) http://www.csfd.cz/film/234507-bratri/

Tato věta režisér Jim Sheridan se nám tímto remakem snaží přiblížit, jaký vliv může mít válka na lásku a na vztah mezi bratry se mi poněkud nezdá. Režisér Jim Sheridan se nám snaží přiblížit? To by mohl v případě, kdyby tento film byl podle skutečných událostí. Ovšem není nikde přesneji napsáno, že je to podle skutečných událostí. Je tento film výmysl nebo je to fakt?Osobně si myslím, že tento příběh je pro romantické duše jak dělaný, popuzuje člověka nad hlubokým zamyšlením, je to krásný příběh, přesto plný citové bolesti. Podmanivá hudba Bona Voxe z U2 dodává atmosféru radosti a nové naděje. Jakoby zlaté sluneční paprsky omotávaly větvičku po větvičce v temném lese. (Hollywood Rose)Odkazy k hudbě z fimu Bratři.

Trailer:Fotogalerie:


Bratri: Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal, Natalia Portman a Tobey Maguire


Natalia Portman a Tobey Maguire

Jake Gyllenhaal with child actors Bailee Madison and Taylor Geare (Isabelle and Maggie Cahill in "Brothers".Jake Gyllenhaal with Tobey Maguire and director Jim Sheridan


V Bruggách

4. listopadu 2010 v 20:19 | Hollywood Rose |  Filmy:
V Bruggách (In Bruges, 2008)

Napínavý snímek o dvou nájemních vrazích, kteří si udělají výlet do belgických Brugg. Zdá se, že mezi nimi je kamarádský vztah, ale neklidný šéf Harry (Ralph Fiennes) musí do této idilky vnést chaos, když poručí Kenovi (Brendan Gleeson), aby zabil Raye (Colin Farrell). Nic není tak jednoduché, do zamotané plískanice se musí vložit sám Harry (Ralph Fiennes).
Zajímavé je, že převážnou část herců v tomto filmu najdeme i ve slavném Harrym Potterovi. Nebude zde chybět ani náš velmi oblíbený Pán zla - Voldemort, svůdná cizinka Clémence Poésy, trpaslík, humor, jak má být a o proudy krve nebude také nouze. Tak přeji pěknou podívanou.

Colin Farrell

3. listopadu 2010 v 19:55 | Hollywood Rose |  Herci - fotogalerie: