Welcome To The Jungle

Solomon Burke

7. listopadu 2010 v 16:46 |  Hudba
Solomon Burke
Solomon Burke

Vlastním jménem Robert Peter Williams se narodil 21. 3. 1940 ve Philadelphii, kde vystupoval jako kazatel v gospelové rozhlasové show . Bohužel již není mezi námi zemřel 10.10. 2010. Byl americký zpěvák, textař a držitel ocenění Grammy Award. Jeho styl čerpal z gospelu, soulu, blues, ale i r&b a rocku, sám se tituloval jako král rocknrollu a soulu, nosil královské obleky a koncertoval na trůnu. Rozvíjel vlastní styl v době, kdy R&B a rock byly stále v počátcích.
Burke je autorem hitu Everybody Needs Somebody To Love, jeho song Cry To Me zazněl ve filmu Hříšný tanec. Jeho vrcholem byla 60. léta, ale v novém miléniu zažil revival kariéry. Od roku 2001 byl členem Rokenrolové síně slávy a v roce 2002 dostal Grammy v kategorii nejlepší bluesové album za desku Don't Give Up on Me, na které zpíval songy Boba Dylana, Briana Wilsona nebo Van Morrisona. (http://cs.wikipedia.org/wiki/Solomon_Burke )
Triumfální koncert krále soulu v Basileji (2003), ČT 2 datum: 6.11.2010, začátek: 14:35. 
Autentický názor z webu: "Tak na tomhle pánovi jsem dokonale ujel. Určitě se i Vám stává, že do prvního taktu poznáte, že to je ono. Tady dokonce od prvního vzdechu. Na koncertním dvojalbu uvádí Burkeho: ´Dámy a pánové, Solomon Burke je soul a soul je Solomon Burke.´ Nic tak hudebně vzrušujícího jsem za dlouhá léta neslyšel. Jen škoda, že se tak těžko shání a přitom, jak mi řekli v prodejně, se moc dobře prodává. Už čtyři měsíce se mi nedaří vytáhnout tenhle kompakt z přehrávače, a pokud ano, tak jen proto, abych tam vložil jiný zase od Solomona Burkeho". (http://magazin.ceskenoviny.cz/tvprogram/index.php?detail=4888452) Ano tento koncert byl skvělý, Solomon Burke měl hlas, jak ho známe z dřívějších let. Má specifický hlas, se sametovými odstíny, pohladí duši. Zavzpomínal i na své přátele z branže. A vzdal jim poctu se zazněním písní např. od Otise Reddinga a dalších. Řekl, že dokud bude jeden z nich moci zpívat a vystupovat, tak to bude dělat. Zazněli zde pomalé písně, avšak král rock N´ soulu to ještě dokázal pořádně roztočit. Na tomto koncerte si zaspíval i Solomonův syn, jeden z 20 sourozenců. (Hollywood Rose)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama